دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی خارجی با مجوز از وزارت کار

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

برنامه استانی بریتیش کلمبیا از روش‌های مهاجرتی کانادا است که طرفدار زیادی دارد. استان بریتیش کلمبیا(BC) در قسمت غربی کشور کانادا قرار دارد. این ایالت به دلیل وجود اقیانوس آرام و رشته کوه راکی و طبیعت زیبا از موقعیت مناسبی برای زندگی و کار برخوردار است.

مرکز این استان شهر ویکتوریا و بزرگترین شهر آن ونکوور است. بریتیش کلمبیا، ایالتی است که پیشرفت خود در زمینه اقتصادی را مدیون نیروی کار متخصص خود می داند و به این دلیل است که همیشه در برنامه های استانی کانادا حضور دارد.

شرایط زندگی در بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا به دلیل اقتصاد و پیشرفت در تکنولوژی از کیفیت زندگی مطلویی برخوردار است. از لحاظ هزینه، به ویژه مسکن نرخ بالایی دارد. اما نکته جالب این است که در استان سطح درآمد و مخارج با هزینه‌های آن کاملا همخوانی دارد.

از طرف دیگر در این استان فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد. از لحاظ گردشگری، تکنولوژی، مشاغل مرتبط با طبعیت و حتی حمل و نقل و ترابری، همیشه موقعیت کاری برای افراد متخصص وجود دارد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا یا BCPNP چیست؟

استان بریتیش کلمبیا مقصد بسیار مناسبی برای زندگی مدرن و پیشرفت در کار است. به همین دلیل هر ساله مهاجران زیادی از سراسر دنیا برای مهاجرت کاری به روش برنامه استانی یا BCPNP، سفر به این ایالت را در برنامه ی خود قرار می‌دهند.

BCPNP دارای 3 برنامه مهاجرتی برای افراد واجد شرایط است ، برای ورود به هرکدام از این برنامه‌ها باید امتیاز مورد نیاز از سیستم آنلاین امتیازبندی استان بریتیش کلمبیا کسب شود. شایان ذکر است که برای تمامی روش های این برنامه استانی، داشتن تاییدیه و حمایت کارفرمای بریتیش کلمبیایی ضروری است.

برای هرکدام از این روش‌ها، شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است که برای حضور در آن‌ها باید یک پرونده در سیستم آنلاین امتیازبندی استان بریتیش کلمبیا ایجاد کرد تا با آن بتوان امتیاز لازم برای دریافت دعوت نامه را به  اخذ کرد.

کارفرمایان بریتیش کلمبیا

برای اینکه بتوان برا مهاجرت از برنامه BCPNP استفاده کرد،  باید از یک کارفرمای مورد تایید این استان پیشنهاد شغلی و تاییدیه حمایت دریافت کرد.

به همین دلیل کارفرما باید شامل شرایط زیر باشد:

 • فرد باید به عنوان کارفرمایی موفق در استان بریتیش کلمبیا شناخته‌شده باشد.
 • پیشنهاد شغلی کارفرما باید تمام وقت یا بدون تاریخ اتمام همکاری باشد.
 • کارفرما باید دارای سابقه خوبی باشد.
 • فرد باید اظهارنامه‌های مرتبط با کارفرما را امضا کرده باشد.
 • کارفرما باید نیروی کار کانادایی استخدام کرده باشد.
 • کارفرما باید طبق قانون حقوق و دستمزد کارمندان را فراهم کرده باشد.

مسئولیت کارفرما در قبال نیروی کار خارجی

 • ارائه نسخه قرارداد کاری
 • تکمیل قسمت مربوط به کارفرما در فرم درخواست
 • در صورت بروز تغییرات، اطلاع آن ها به مقامات ذی ربط در برنامه استانی

کارفرمایان بخش دولتی

در کنار کارفرمایان بخش خصوصی، کارفرمایان دولتی نیز در برنامه استانی بریتیش کلمبیا مورد تائید هستند.

از جمله این کارفرمایان می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • مراکز درمانی منطقه‌ای و استانی
 • مراکز آموزشی خصوصی و غیر انتفاعی تحصیلات تکمیلی (مقاطع ارشد و دکتری)
 • موسسات مورد حمایت دولت کانادا یا دولت استانی بریتیش کلمبیا که در زمینه های منابع طبیعی، پزشکی، مهندسی، کامپیوتری و … تحقیقات انجام می‌دهند.
 • سازمان‌های دولتی استانی، فدرال یا ادغامی از این دو
 • سازمان‌های خیریه

مروری بر مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا

راه دیگر مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق تخصص و مهارت است. این برنامه برای متقاضیانی است که از مهارت و تخصص بالایی برای مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا برخوردار هستند.

 این افراد باید از سمت یک کارفرمای معتبر ساکن در این استان تایید و استخدام شوند. بعد از استخدام، متقاضی می تواند برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا و اقامت دائم خود اقدام کند. به صورت کلی افراد متخصص به پنج دسته زیر تقسیم می شوند:

فهرست مطالب

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.