دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی خارجی با مجوز از وزارت کار

مهاجرت به آلمان

در خصوص مهاجرت به آلمان، سوال‌ها و سردرگمی‌ها زیاد است؛ اما همۀ آن‌ها در این مطلب جواب می‌دهیم؛ از روش‌های مهاجرت و شرایط گرفته تا هزینه‌ها و گرفتن اقامت.

قبل از بررسی راه‌های مهاجرت به آلمان؛ اگر به هر دلیلی فرصت مطالعۀ ادامه مطلب را ندارید یا از حوصلۀ شما خارج است و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید، فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کنید تا با یک مشاورۀ دقیق راهنمایی‌تان کنیم.

آلمان، انتخاب اول ایرانیان برای مهاجرت به اروپاست. این را ما نمی‌گوییم؛ آمار و ارقام می‌گوید.1 طبق آخرین آمار؛ حدود 319هزار ایرانی در آلمان زندگی می‌کنند.2 این کشور کمبود نیروی کار دارد و اوایل ماه ژولای 2022، نانسی فِیزِر (Nancy Faeser)، وزیر کشور آلمان، گفت: با توجه به نیاز شدید این کشور به نیروی مهاجر، شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور آسان‌تر خواهد شد.

در هر صورت، با هر هدفی که می‌خواهید مهاجرت کنید، سرزمین رایش یکی از بهترین گزینه‌هاست. کشور آلمان برای مهاجرت نه‌تنها قوانین سخت‌گیرانه و دست‌وپاگیری ندارد، بلکه با گذشت زمان این روند و قوانین را ساده‌تر می‌کند. اول از همه با روش‌های مهاجرتی شروع می‌کنیم، در پاسخ به این سؤال که چگونه به آلمان مهاجرت کنیم؟

فهرست مطالب

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.