دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی خارجی با مجوز از وزارت کار

مهاجرت به کانادا در اصفهان

مهاجرت به کانادا در اصفهان

کانادا یکی از برترین مقاصد مهاجرتی در جهان است که هر ساله ایرانیان زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به کانادا در اصفهان یکی از پرتقاضاترین درخواست‌های شهروندان اصفهانی است. طبق آمار حدود 400 هزار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند. این کشور به یکی از بی‌رقیب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، زیرا فرصت‌های شغلی متنوعی را برای همه افراد ارائه کرده، از سیستم آموزشی کاملاً پیشرفته استفاده می‌کند، خدمات پزشکی نسبتاً رایگان ارائه می‌دهد، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری امن ایجاد کرده است و در یک کلام بهشتی را ایجاد خواهد کرد. پشتیبانی از استارتاپ در طول 10 سال گذشته، تعداد مهاجران به کانادا به دلیل برنامه‌های حمایتی دولت کانادا به طور چشمگیری افزایش یافته است.

مزایای مهاجرت به کانادا

مهاجرت و اقامت کانادا مزایای زیادی دارد و در این قسمت بهترین مزایای مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم:

 • کیفیت زندگی بالا بر اساس گزارش ایالات متحده نیوز کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی است.
 • رشد و توسعه اقتصادی کانادا یکی از 10 کشور برتر از نظر اقتصادی است.
 • بازار کار واجد شرایط کانادا چندین سال است که فرصت‌های شغلی متنوعی را برای همه تخصص‌ها و موقعیت‌های شغلی ارائه می‌دهد.
 • تنوع فرهنگی و ملیت‌های مختلف بیش از 200 ملیت، فرهنگ، مذهب و نژاد مختلف در کانادا وجود دارد.
 • کانادا به دلیل زیبایی طبیعی خود شناخته شده است و تعداد زیادی پارک ملی مختلف دارد.
 • امنیت بالا بر اساس Worldpopulation، کانادا یکی از 10 کشور امن در جهان است.
 • حمایت از کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها طبق گزارش مجله CEOWORLD، کانادا سومین کشور برتر برای راه‌اندازی استارت‌آپ است.
 • کیفیت بالای خدمات پزشکی کیفیت خدمات پزشکی در کانادا در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد.
 • سیستم آموزشی عالی طبق گزارش US News، کانادا چهارمین کشور برتر آموزشی در جهان است.

شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2023

برای مهاجرت به کانادا، افراد متقاضی مهاجرت بسته به روش مهاجرتی و انتخابی باید شرایط مختلفی را داشته باشند. اما ابتدا به طور خلاصه شرایط چارچوب مهاجرت به کانادا در سال 2023 را ارائه می‌کنیم. در ادامه مهم‌ترین شرایط اقامت در کانادا را مشاهده خواهیم کرد:

 • توانایی مالی
 • توانایی‌های زبانی
 • شرایط سنی
 • گواهی سلامت پزشکی

روش‌های مهاجرت به کانادا در اصفهان

اگر قصد سفر به کانادا را دارید راه‌های زیادی برای مهاجرت ایرانیان به کانادا وجود دارد که در اینجا می‌خواهیم به اختصار به بهترین و سریع ترین آنها اشاره کنیم. مسیرهای مهاجرتی به کانادا که بسیاری از ایرانیان را به کشور بزرگ سفید شمال آورده است شامل مهاجرت نیروی کار، سرمایه گذاری، تحصیل، استارتاپ‌ها، کارگران ماهر و فرصت‌های شغلی هستند.

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا در سال‌های اخیر با کمبود شدید نیروی کار مواجه بوده است. به همین دلیل بخش زیادی از نیروی کار مورد نیاز خود را از طریق مهاجران تامین می‌کند. تقریبا 60 درصد از مهاجرانی که وارد کانادا می‌شوند از طریق برنامه‌های مهاجرت کاری استخدام شده‌اند. متوسط ​​حقوق سالانه در کانادا برای کارگران ماهر از 54600 تا 10500 دلار کانادا متغیر است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای اخذ اقامت دائم این کشور بوده، بلکه فرصتی برای تحصیل در بالاترین سطح تحصیلی است. ویزاهای مختلفی برای تحصیل در کانادا صادر می‌شود که با توجه به شرایط خود می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید.

یکی از این روش‌ها برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا Co-op است که به شما امکان می‌دهد همزمان در کانادا تحصیل و کار کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا سریع‌ترین و بهترین راه برای مهاجرت به کانادا برای افرادی با پول کافی است. اگر سرمایه کافی دارید و نمی‌خواهید راه‌های دیگری را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید، می‌توانید به راحتی با ویزای سرمایه گذاری کانادا اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد. بر اساس گزارش جهانی فاینانس، بانک‌های کانادایی جزو امن‌ترین بانک‌های جهان هستند. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نیز کانادا را به عنوان بهترین کشور برای کارآفرینان معرفی کرده است. از مزایای اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • برای خود + فرزندان و همسر اقامت دائم دریافت کنید
 • بدون نیاز به نمرات زبان یا مدارک تحصیلی بالا
 • ایجاد فرصت‌های تجاری عالی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران
 • فراهم نمودن شرایط اخذ تابعیت یا شهروندی کانادا
 • داشتن زندگی با کیفیت + مزایای بیمه و تحصیل رایگان

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت است. اما نه به این راحتی که فکر می‌کنید! IRCC (موسسه مهاجرت کانادا) به صراحت اعلام کرده است که افرادی که بر این باورند که ازدواج آسان بلیط آنها به کانادا خواهد بود، سخت در اشتباه هستند.

اگر می‌خواهید با این روش به کانادا مهاجرت کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید: 

 • شما باید حداقل 18 سال داشته باشید!
 • شما باید با فردی که شهروند کانادا یا مقیم دائم (PR) است ازدواج کرده باشید.
 • باید سلامتی شما تایید شده باشد.
 • رابطه شما با آن شخص به هیچ وجه نباید رسمی یا وانموده باشد. (این مورد به شدت تایید شده است)

همچنین باید بدانید که؛ ازدواج با یک شهروند کانادایی بلافاصله به شما تابعیت نمی‌دهد. شما باید با اسپانسرینگ همسر کانادایی خود وارد این کشور شوید و حداقل 3 سال در کانادا اقامت داشته باشید. پس از 3 سال می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

با تحصیل زبان فرانسه به کانادا مهاجرت کنید

اگر فرانسوی صحبت می‌کنید، بهترین فرصت‌ها برای مهاجرت به کبک کانادا درست پیش روی شماست. مدرک زبان فرانسه یکی از گزینه‌های اخذ اقامت کانادا است. اگر مدرک زبان فرانسه دارید و نمی‌خواهید با روش‌هایی که نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند به کانادا مهاجرت کنید، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا با استفاده از زبان فرانسه وجود دارد. یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا با مدرک زبان فرانسه اکسپرس اینتری است. 

یکی دیگر از این روش‌ها مهاجرت از طریق تحصیل است. اگرچه اقامتی که از طریق این روش دریافت می‌کنید موقت است، اما بعداً می‌توانید برای روش‌های دیگر اقدام کرده و اقامت دائم خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که استان کبک کانادا بیشترین جمعیت فرانسوی زبان را دارد که می‌تواند یکی از گزینه‌های مهاجرتی شما باشد.

با ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کنید

ویزای توریستی کانادا گزینه بسیار مناسبی برای سفر و گشت و گذار در این کشور است. البته این ویزا تنها برای مقاصد مسافرتی و تفریحی صادر نمی‌شود. برای بازدید از خانواده یا دوستان، شرکت در جلسات کاری و غیره می‌توانید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید.

با تولد فرزند به کانادا مهاجرت کنید

کانادا به اصل خاک پایبند است. (یعنی هر نوزادی که در این کشور متولد می‌شود تابعیت کانادایی بدون قید و شرط دریافت می‌کند.)

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است: 

 • والدین فرزند متولد شده در کانادا نمی‌توانند تابعیت کانادا را دریافت کنند و تابعیت تنها به فرزند متولد شده در آن کشور اعطا می‌شود. (مناطق دریایی و حریم هوایی کانادا نیز بخشی از خاک آن کشور است)
 • این امکان برای والدین وجود دارد که از طریق تولد فرزند پس از رسیدن به سن 18 سالگی و تبدیل شدن به اسپانسر والدین خود تحت شرایط لازم، اقامت کانادا را دریافت کنند.

از طریق پناهندگی به کانادا مهاجرت کنید

پناهندگی یکی از گزینه‌های افرادی است که به دلیل ترس از نژاد، ملیت، تعلق به گروه‌های اجتماعی خاص، عقاید سیاسی تحت تعقیب و گرایش جنسی، فرار از کشور خود و پناهندگی در کشور دیگری را انتخاب می‌کنند. پناهندگی جز در موارد استثنایی روش مناسبی نیست و هیچ یک از وکلا و مشاوران مهاجرت این روش را توصیه نمی‌کنند. با توجه به خطرات، مشکلات و معضلات پناهندگی و مدت زمان مورد نیاز برای بررسی یک پرونده، این روش یکی از آخرین راه‌های مهاجرت است.

با توجه به تعداد بالای درخواست‌های پناهندگی در کانادا، اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا به طور مستقل مسئول رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در کانادا است. تایید درخواست‌ها در این روش با دقت و سختی بالایی انجام می‌شود، بنابراین فقط افراد واجد شرایط می‌توانند وارد کانادا شوند. 

روش‌های مهاجرت به کانادا به قدری متنوع است که تقریبا هر فردی با هر شرایطی می‌تواند از روش‌های قانونی برای مهاجرت به این کشور استفاده کند. معمولاً طبق باور عمومی روشی رایگان برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته می‌شود.

سخن پایانی

سالانه بسیاری از ایرانیان به کانادا مهاجرت می‌کنند. این مهاجران روش‌های مختلفی را برای اخذ اقامت کانادا انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید به عنوان دانشجو یا سرمایه گذار در کانادا زندگی کنید. مزایای دولت کانادا برای تازه‌واردان متنوع است و شما می‌توانید بدون توجه به هر چیزی از آنها بهره‌مند شوید.

تمامی روش‌ها و الزاماتی که دروازه شما به این کشور هستند در این مقاله بررسی شده است. جدا از آن؛ در مورد شرایط مهاجرت به کانادا به تفصیل صحبت کرده‌ایم. واضح است که دانستن این نکات مهم در مورد مهاجرت به کانادا روند مهاجرت شما را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

اگرچه میزان متقاضیان برای مهاجرت در سالیان اخیر رو به افزایش بوده، اما همواره وجود سوالات و نگرانی‌های زیاد از یک سو و عدم وجود منبعی موثق برای پاسخگویی صحیح به سوالات و راهنمایی مطمئن و قانونی برای پشتیبانی فرایند مهاجرت از سوی دیگر، موجب بلاتکلیفی بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت شده است.

کاریابی خارجی رایزن‌ویزا به عنوان یک موسسه مهاجرتی در اصفهان برای پاسخ به این نیاز شکل گرفته و همواره کوشیده است تا با اتکا بر مجوز از وزارت کار، تخصص وکلای حقوقی، به کارگیری کارشناسان مجرب مهاجرتی و همکاران متعهد در سایر کشورها، همراهی مطمئن برای همه متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور باشد.

جدیدترین ها

فهرست مطالب

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.